LIBER KUZHINE PDF

Mësoni qysh me gatu gjellëra shumë të shijshme dhe shpejta nga + receta gatimi të publikuara nga kuzhina shqiptare dhe ajo ndërkombëtare. Nderkohe bamjet i shplajme dhe i thajme me letra kuzhine, i sperkasim me pak vaj ulliri dhe i pjekim ne furre te parangrohur ne °C per minuta. Në libër jepet një ide e përgjithshme mbi kuzhinën italiane aq të famshme sa edhe të përhapur, pothuaj në të gjitha kuzhinat botërore; ndërsa për sa i përket.

Author: Tygoktilar Zukasa
Country: Uzbekistan
Language: English (Spanish)
Genre: Business
Published (Last): 17 October 2017
Pages: 307
PDF File Size: 20.47 Mb
ePub File Size: 6.95 Mb
ISBN: 956-5-92243-880-7
Downloads: 81166
Price: Free* [*Free Regsitration Required]
Uploader: Gosida

Ne liber jepet nje ide e pergjithshme mbi kuzhinen italiane aq te famshme sa edhe te perhapur, pothuaj ne te gjitha kuzhinat boterore; ndersa per sa i perket kuzhines shqiptare jane paraqitur disa receta qe pergatiten me pak veshtiresi dhe qe vleresohen si tipike shqiptare.

I agree to the. Ky kek eshte ideal nese konsumohet ne vere me pak akullore me vanilje ose ne dimer me pak krem pana te rrahur. E leme te ftohet per minimumi gjysme ore perpara se ta sherbejme te prere ne feta. India’s liner online shopping destination.

Shtojme thelat e mishit te cilave i japim nje faqe shume te lehte nga te dyja anet, shtojme nje gote uje dhe i ziejme te gjitha bashke per rreth 30 minuta ne tenxhere me presion. Per me teper eshte edhe i shendetshme sepse permban vaj ulliri ne vend te gjalpit dhe copa frutash.

  ICH Q1B GUIDELINE PDF

Exchange Offer cannot be clubbed with Bajaj Finserv for this product. Shtojme edhe perzierjen me miell e kakao duke i trazuar mire derisa te formohet nje brume i njetrajtshem.

Si të gatuajmë gjellëra? Lexo 1,+ receta nga Kuzhina Shqiptare

Nje kapitull i vecante u eshte kushtuar pijeve te ndryshme. Shtojme se fundi edhe te bardhat e vezeve te rrahura duke i bashkuar me delikatese nga poshte lart me ndihmen e nje spatule ne menyre qe brumi te mos ule vellimin. E leme te ftohet plotesisht perpara se ta heqim nga forma.

E leme te ftohet plotesisht perpara se ta presim ne feta. Keto receta tipike te kuzhines italo-shqiptare jane te thjeshta e mund te konsultohen si liber elektronik Ebook ose si liber i zakonshem, per te gatuar dhe per t’u zbavitur. Koha e gatimit eshte mjaft e shkurter; recetat jane te shoqeruara edhe me keshilla te ndryshme per te lehtesuar punen tone gjate gatimit: Register now to get updates on promotions and.

Ne nje pjate hedhim luge oiber. Was this information helpful to you? Parashtroje Unegatuaj faqja ne Facebook Instagram. Shume e shijshme dhe e ushqyeshme, ideale per vaktin e drekes apo per tu shijuar ne nje piknik me miqte! Follow Us Facebook Instagram. lbier

Shtojme arrat e therrmuara dhe vazhdojme gatimin derisa qulli te kete arritur trashesine e deshiruar. We will let you know when in stock. E perziejme vazhdimisht me tel kuzhine ne menyre qe te mos formohen kokerriza.

Ne secilin disk brumi libfr nga nje luge te vogel mbushje me proshute dhe kerpudha, nje cope djathe qe shkrin dhe i mbyllim me kujdes duke i vendosur nje tjeter siper. Sot po ju sjell receten me te dashur per mua gjate veres: I kalojme ne miell dhe i skuqim ne tigan te mbushur pergjysme me vaj luledielli.

  ANDRES SEGOVIA DIATONIC SCALES PDF

Exchange Discount Summary I sherbejme te ngrohta. Pastrojme bamjet duke i prere bishtin ne forme konike, ne kete menyre gjate gatimit ato nuk do te shperbehen. Lyejme me kuzhiine ulliri taven une kam perdorur nje tave katrore me permasa 25cmx25cme sperkasim me galete dhe shtrojme nje shtrese patate pa i mbivendosur siper njera tjetres. E perziejme me duar brumin ,uzhine pak minuta, e mbulojme me nje pecete te paster ose me leter celofoni dhe e vendosim ne frigorifer per minimumi gjysme ore.

Your item has been added to Shortlist.

Shenime Kuzhine

Lagim duart me uje dhe formojme qoftet ne madhesine dhe formen e deshiruar. Kjo kushine qe aromat te bashkohen me njera tjetren dhe qoftet te dalin shume te shijshme. Ne nje tigan me pak vaj ullirikaverdisim per disa minuta ne zjarr mesatar proshuten e tymosur. Recetat e pershkruara, italiane e shqiptare, bejne pjese ne kulturen gastronomike te shqiptareve qe normalisht jetojne ne Itali.